Setkání Borovnic-zpráva o akci

Autor: Ing. Josef Bušák <busak(at)borovnice.cz>, Téma: Kultura, Vydáno dne: 05. 06. 2013 

JE NÁS PĚT - historicky první setkání vesnic s názvem "Borovnice" se povedlo, přijeli opravdu zástupci všech Borovnic. Než vás seznámím s několika zajímavými údaji o tomto setkání, chci vám všem poděkovat za velikou účast na této akci. Zvlášť velké poděkování patří všem, kteří se podíleli na samotné přípravě a nebo pomáhali přímo i při akci. Nemohu vás zde jmenovat, protože vás bylo opravdu moc.
Poděkování patří i restauraci "U MYŠÁKA", kde jsme měli příjemné zázemí s vynikající kuchyní. Děkujeme i firmě TESSITURA MONTI CEKIA a firmě A+M BOROVNIČKA , že nám umožnily prohlídku provozu.
Několik zajímavostí:
- z ostatních Borovnic k nám dorazilo 56 lidí a 1 pes
- kapacita sálu 90 židlí - nestačila
- 54 lidí bylo přítomno na mši svaté
- 60 lidí navštívilo firmu A+M Borovnička
- 120 lidí navštívilo firmu Tessitura Monti Cekia
- "průměrná váha občana Borovnice" váží 84,1 kg
Při loučení hned dvě vesnice projevily zájem o pořádání tohoto setkání u nich v příštím roce. Je tedy možné, že i v příštím roce zazní "BOROVNICE ZDRAVÍ BOROVNICE".
 
Pavel Votoček
 
 

Je důležité poděkovat ještě jednomu člověku, který se o toto setkání největší měrou zasloužil a tím je Pavel Votoček. Jak na setkání řekla zástupkyně Borovnice z okresu České Budějovice. "Jsem zde proto, že pan Votoček tak dlouho přesvědčoval a nenechal se odbýt."
Patří mu tedy srdečný dík.
 
Ing. Josef Bušák, starosta obce