Setkání Borovnic 2014

Autor: Martin Kühnel <m.kuhnel(at)seznam.cz>, Téma: Kultura, Vydáno dne: 24. 06. 2014

V sobotu 21. června 2014 se konalo setkání Borovnic, tentokrát

v Borovnici okr.Rychnov nad Kněžnou

Více informací o akci najdete v tomto článku.V sobotu 21. června 2014 se konalo setkání Borovnic, tentokrát v Borovnici okr.Rychnov n.K. Atmosféru tohoto setkání se vám pokusím pár řádky popsat, ale jednoduše řečeno - bylo to nádherné. Kdo by chtěl vědět víc ať se zeptá těch co to zažili spolu se mnou, bylo nás tam 36.
Borovnice nás přivítala opravdu srdečně, paní starostkou a i dalšími, dostali jsme kafe a koláčky. Autobus nás dopravil na poutní místo Homole, kde se konala mše svatá za všechny obyvatele Borovnic. Ale než mše svatá začala museli jsme vystoupat ke kostelu 153 schodů, jedná se o druhé nejdelší schodiště na světě.
Potom jsme autobusem projeli vesnicemi které spadají pod Borovnici, paní starostka nám vše o nich řekla i ukázala.
Následoval oběd, napsat o něm že byl zdarma i s pitím a že byl vynikající je asi málo, ale nelze popsat chutě a ani spokojené mlaskání.
Odpolední program, při kterém hrála živá hudba jsme měli možnost vidět závodní auta, zásah požárníků či představení mažoretek ale největší üspěch měli malé děti z mateřské školky, které nám předvedli cvičení na písničku o hasičích a popelářích. Velmi nás pobavil i kouzelník.
Na závěr už jenom mohu dodat, že jídla a pití bylo celý den dost, pohody a zábavy ještě víc a proto vás asi nepřekvapí, že se těšíme na další setkání Borovnic.
 
                                                                                                     Pavel Votoček
 
FOTOGALERII Z TÉTO AKCE NAJDETE ZDE: Setkání Borovnic 2014