Oslavy Dne Vítězství 2019

Autor: Martin Kühnel <m.kuhnel@seznam.cz>, Téma: Kultura, Vydáno dne: 12. 05. 2019OSLAVY DNE VÍTĚZSTVÍ V BOROVNICI

Ve středu 8. května 2019 se v Borovnici u Staré Paky konaly tradiční oslavy ke Dni vítězství. Ty odstartovaly v 19 hodin Pohádkovou cestou, kterou navštívilo přibližně 160 návštěvníků.

Hned na úvod děti přivítal Rumcajs s Mankou. Ten kdo měl štěstí, mohl zahlédnout i malého Cipíska. Poté, co jim pomohly naplnit košík šiškami, se mohly vydat na pohádkovou cestu. Zde už na ně čekal Ferda mravenec, který potřeboval pomoci se stavbou nového mraveniště.

O kousek dále už malé nezbedníky vyhlížela čertice, která věděla o každém jejich hříchu. Ten koho si za ně neodnesla rovnou do pekla, mohl dojít ke králíkům z klobouku Bobem a Bobkem. Bob, který už byl dávno z klobouku venku, si udělal s dětmi malou rozcvičku, zato Bobkovi se z něj nechtělo, protože měl ještě noc. Jakmile se pořádně protáhly, mohly se vydat dále a potkat Bludičku. Od té dostaly kouzelný svítící náramek, který jim večer posvítil na cestu domů.

Cesta se poté vinula kolem místního potůčku, na jehož břehu seděla Vodnice. Ta nejspíše měla dobrou náladu, protože malým cestovatelům dovolila ulovit i nějakou tu malou rybku. Předposlední zastávkou byl kouzelný les, na jehož samém kraji stála smutná Červená Karkulka. Ta v lese poztrácela dárečky, které nesla babičce a prosila děti, aby jí pomohly všechny zase najít. To ale nebylo tak lehké, protože za stromy už na ně čekal starý, vypelichaný a hladový vlk, který jim hledání moc neusnadnil.

Na konci pohádkové cesty čekala na všechny Bílá paní, která kontrolovala, zda se malým hrdinům povedlo získat od všech pohádkových bytostí razítka, za která jim pak předala dárkový balíček.

Jako bonus si návštěvníci měly možnost vyzkoušet atrakci Bungee running, na kterou dohlížel zkušený loupežník. Pro děti to byla velká zábava.

Na závěr večera pronesla paní starostka pár slov k probíhajícímu Státnímu svátku, a pěknou tečkou celých oslav byl krásný ohňostroj s hudbou.

Závěrem bych rád poděkoval všem pohádkovým bytostem, Fotbalovému klubu Borovnice za poskytnutí zázemí a všem sponzorům: obec Borovnice, Planeta Dinosaurů, rodina Vočkova Borovnice a Josef Stránský Borovnice.

Děkujeme všem za návštěvu oslav v Borovnici, příjemnou atmosféru a věříme, že jste si je všichni užili.

Organizátor akce Martin Kühnel.

Video z akce:

Oslavy Dne vítězství

Nádherná fotografie z ohňostroje.

Autor: Karel Falta