Vítejte na oficiálních stránkách Obce Borovnice okres Trutnov.
Menu
Borovnický zpravodaj

Splašková kanalizace a ČOV - informace o stavbě

V tomto článku budeme poskytovat informace o stavbě. Aktualizace k 11.12.2014Ukončeným výběrovým řízením a podpisem smlouvy o dílo s vítězným uchazečem jsme předali potřebné dokumenty nutné pro podpis Smlouvy o přidělení dotace. Vzhledem ke schválenému harmonogramu postupu prací bylo dne 19.6.2014 předáno staveniště. Práce firma STAVOKA zahájila na ČOV, kde došlo ke „štětování“ a ke dni 25.8.2014 byla předána základová spára. Další pracovní četa pokračuje v hloubení a pokládání kanalizace od Suchardových směrem k Novákovým. Kanalizace zde dosahuje hloubky více jak 4,5 m. V obci probíhají také inženýrské činnosti spočívající v sepisování smluv na realizaci přípojek. Jedná se o smlouvy mezi vlastníkem pozemku a stavebníkem přípojky (právo provést stavbu).

 


V pondělí 1.9.2014 byla na Obec doručena smlouva o poskytnutí dotace ze SFŽP na kanalizaci. Smlouva bude projednána na zasedání zastupitelstva 5.9.2014. Po jejím schválení zastupitelstvem a podpisu starosty obce již budeme žádat o proplacení prvních faktur. 

Smlouva o poskytnutí podpory byla schválena na zasedání zastupitelstva dne 5.9.2014 a podepsána 15.9.2014. Obec Borovnice tak získá dotaci ve výši 2.075.278,88 Kč z národních prostředků a 35.279.741 Kč z EU. Dále bude obci poskytnuta půjčka ve výši 4.150.557,77 Kč splatná 10 let a úročená 1%.

V obci na budování kanalizace v současné době pracují 3 pracovní čety. První četa dokončila včera propojení mezi ČOV a kanalizačním řadem, druhá četa pokračuje v budování kanalizace u Novákových a třetí buduje kanalizaci od čerpací stanice u Měšťanových. V pátek by se měla výstavba kanalizace dotknout i silnice III. tř. a mělo by dojít ke vstupu do vozovky u Štilcových. Provoz bude řízen kyvadlově, zatím bez semaforů. Na silnici je již vyznačeno umístění kanalizačních šachet.  Další skupina pracovníků by měla budovat přečerpávací šachty, které jsou již také vytyčeny.

 


  V současné době je nutné vzhledem k provádění stavebních prací přímo ve vozovce věnovat zvýšenou pozornost při průjezdu staveništěm. Práce pokračují u Novákových, je hotov protlak pod komunikací u Špatných. Pokud se s výstavbou kanalizace stavba dostane do blízkosti , kde je uvažována realizace přípojky bude kontaktován majitel nemovitosti. A na základě vzájemné dohody bude provedeno umístění odbočky na hlavním řadu. Na webových stránkách zveřejníme také ceník materiálu a služeb, který bude nabízen občanům realizační firmou. Bude pouze na nich, zda nabídky využijí.


Na stavbě došlo k propojení kanalizace od kravína až k ČOV. Na ČOV došlo k zabudování části technologie a byla dne s navezena vazba na zhotovení krovu na objektem ČOV. Na trase byly usazeny ČŠ pod Petrákovými, pod p. Zaplatílkem, u p. Rouče. Snahou realizační firmy bude dokončit výstavbu kanalizace na vyfrézovaných úsecích. Poté bude pokračovat výstavba na bočních stokách a to postupně od ČOV.

 


Stavební činnosti se v letošním roce chýlí ke svému konci stejně jako letošní rok. Na trase kanalizace zbývá vybudovat jedna čerpací stanice a to u Pokorných. V těchto dnech je prováděn protlak u kravína. Poté by mělo dojít pokud to počasí dovolí k propojení kanalizace. Začalo budování odbočky u Radimských. Práce budou probíhat do konce týdne. Poté budou přerušeny a obnoví se až příští rok dle klimatických podmínek koncem ledna, začátkem února.


Tisková zpráva | Autor: Ing. Josef Bušák | Vydáno dne 26. 08. 2014 | 2702 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Z úřední desky
Kalendář akcí

30.11.2018 Borovnický adventní řízek

8.12.2018 Mikulášská nadílka

16.12.2018 Vánoční koncert v kostele

Geoportál Obce Borovnice
Malované mapy
FACEBOOK

Obrazek

RSS kanál
Elektronická podatelna
Foto dne
Setkání Borovnic 15.6.2013 - 12
Setkání Borovnic v Borovnici
zobrazení: 653
známka: 0
Inzeráty
Nejsou žádné inzeráty.

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Layout freestyle2008o vytvořil (c) Jakub Víšek. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server ADMINISTRACE