Vítejte na oficiálních stránkách Obce Borovnice okres Trutnov.
Menu
Kultura

Oslavy Dne Vítězství 2019OSLAVY DNE VÍTĚZSTVÍ V BOROVNICI

Ve středu 8. května 2019 se v Borovnici u Staré Paky konaly tradiční oslavy ke Dni vítězství. Ty odstartovaly v 19 hodin Pohádkovou cestou, kterou navštívilo přibližně 160 návštěvníků.

Hned na úvod děti přivítal Rumcajs s Mankou. Ten kdo měl štěstí, mohl zahlédnout i malého Cipíska. Poté, co jim pomohly naplnit košík šiškami, se mohly vydat na pohádkovou cestu. Zde už na ně čekal Ferda mravenec, který potřeboval pomoci se stavbou nového mraveniště.

O kousek dále už malé nezbedníky vyhlížela čertice, která věděla o každém jejich hříchu. Ten koho si za ně neodnesla rovnou do pekla, mohl dojít ke králíkům z klobouku Bobem a Bobkem. Bob, který už byl dávno z klobouku venku, si udělal s dětmi malou rozcvičku, zato Bobkovi se z něj nechtělo, protože měl ještě noc. Jakmile se pořádně protáhly, mohly se vydat dále a potkat Bludičku. Od té dostaly kouzelný svítící náramek, který jim večer posvítil na cestu domů.

Cesta se poté vinula kolem místního potůčku, na jehož břehu seděla Vodnice. Ta nejspíše měla dobrou náladu, protože malým cestovatelům dovolila ulovit i nějakou tu malou rybku. Předposlední zastávkou byl kouzelný les, na jehož samém kraji stála smutná Červená Karkulka. Ta v lese poztrácela dárečky, které nesla babičce a prosila děti, aby jí pomohly všechny zase najít. To ale nebylo tak lehké, protože za stromy už na ně čekal starý, vypelichaný a hladový vlk, který jim hledání moc neusnadnil.

Na konci pohádkové cesty čekala na všechny Bílá paní, která kontrolovala, zda se malým hrdinům povedlo získat od všech pohádkových bytostí razítka, za která jim pak předala dárkový balíček.

Jako bonus si návštěvníci měly možnost vyzkoušet atrakci Bungee running, na kterou dohlížel zkušený loupežník. Pro děti to byla velká zábava.

Na závěr večera pronesla paní starostka pár slov k probíhajícímu Státnímu svátku, a pěknou tečkou celých oslav byl krásný ohňostroj s hudbou.

Závěrem bych rád poděkoval všem pohádkovým bytostem, Fotbalovému klubu Borovnice za poskytnutí zázemí a všem sponzorům: obec Borovnice, Planeta Dinosaurů, rodina Vočkova Borovnice a Josef Stránský Borovnice.

Děkujeme všem za návštěvu oslav v Borovnici, příjemnou atmosféru a věříme, že jste si je všichni užili.

Organizátor akce Martin Kühnel.

Video z akce:

Oslavy Dne vítězství

Nádherná fotografie z ohňostroje.

Autor: Karel Falta


| Autor: Martin Kühnel | Vydáno dne 12. 05. 2019 | 1201 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek
Z úřední desky
Kalendář akcí

5. 6. 2020 Lázeňská tančírna u Myšáka

20. 6. 2020 Posvěcení obecního zvonu (Svatovítská pouť)

Větrný mlýn Borovnice

Více informací najdete po kliknutí na odkaz níže.

Větrný mlýn

Geoportál Obce Borovnice
Malované mapy
FACEBOOK

Obrazek

RSS kanál
Elektronická podatelna
e-podatelna@borovnice.cz

Informace o provozu elektronické podatelny.
Foto dne
Vánoční výstava vyřezávaného ovoce 2015 - 12
Vánoční výstava vyřezávaného ovoce 2015
zobrazení: 739
známka: 0
Inzeráty
Nejsou žádné inzeráty.

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Layout freestyle2008o vytvořil (c) Jakub Víšek. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server ADMINISTRACE