Vítejte na oficiální stránkách Obce Borovnice okres Trutnov.
Menu
Poskytování informací

Zákon o střetu zájmů

Registr oznámení o jiných vykonávaných činnostech, oznámení o majetku nabytém v průběhu výkonu funkce a oznámení o příjmech, darech a závazcích podávaných veřejnými funkcionáři podle zákona č. 159/2006 Sb., o střetu zájmů.


Základní dokumenty
  • Zákon č. 159/2006 Sb., o střetu zájmů
  • Vyhláška č. 578/2006 Sb., kterou se stanoví struktura a formát formuláře pro podávání oznámení podle zákona č. 159/2006 Sb.
 
Podávání oznámení
Zákon č. 159/2006 Sb., o střetu zájmů ( dále jen "zákon") ukládá veřejným funkcionářům mj. povinnost podávat oznámení o
  • jiných vykonávaných činnostech,
  • majetku nabytém v průběhu výkonu funkce,
  • příjmech, darech a závazcích.
Povinnost podat oznámení o činnostech, oznámení o majetku a oznámení o příjmech darech a závazcích vzniká veřejným funkcionářům poprvé za rok 2007, přičemž lhůta k podání oznámení je do 30. června 2008. Veřejní funkcionáři, kteří v průběhu roku ukončili výkon funkce, podávají oznámení do 30 dnů od ukončení výkonu funkce.
Oznámení se podávají na formuláři vydaném vyhláškou Ministerstva spravedlnosti č. 578/2006 Sb. Informace o registru oznámení.
Registr oznámení obsahuje veškerá oznámení o činnostech, oznámení o majetku a oznámení o příjmech darech a závazcích podaná veřejnými funkcionáři. Registr vede evidenční orgán, kterým je pro veřejné funkcionáře Obce Borovnice starosta obce. Veřejnými funkcionáři obce Borovnice jsou:
  • členové Zastupitelstva Obce Borovnice, kteří jsou pro výkon funkce dlouhodobě uvolněni,
 
Registr je veden v písemné a elektronické podobě.
 
Nahlížení do registru
Každý má právo nahlížet do registru, a to na základě písemné žádosti bezplatně nahlížet do registru a pořizovat si z něho výpisy a opisy. Evidenční orgán neposkytuje žadatelům o nahlížení fotokopie oznámení veřejných funkcionářů fotokopie oznámení veřejných funkcionářů. Výpisy a opisy evidenční orgán neověřuje a tyto listiny nemají charakter veřejných listin. Nahlížet je možné do písemného nebo elektronického registru.
Registr je umístěn v budově Obecního úřadu Borovnice, čp. 39. Písemná žádost o nahlédnutí do registru musí obsahovat jméno, příjmení, rodné číslo a bydliště žadatele.
Žádost se podává osobně v úředních hodinách v budově Obecního úřadu Borovnice, čp. 39
O každém nahlédnutí do registru se provede záznam do protokolu s uvedením osoby, která nahlížela do registru, předmětu dotazu a data a času poskytnutí informace.
 
Nahlížení do registru v písemné podobě
Nahlížení do registru v písemné podobě je možné v úředních hodinách v budově Obecního úřadu Borovnice, čp. 39.
Nahlížení do registru v elektronické podobě
Nahlížení do registru v elektronické podobě prostřednictvím veřejné datové sítě je možné po přidělení uživatelského jména a přístupového hesla. Uživatelské jméno a přístupové heslo spolu s internetovou adresou pro vstup do elektronického registru uděluje na základě podané žádosti evidenční orgán.
Přístupové údaje budou žadateli přiděleny po ověření žádosti (předložení občanského průkazu) na Obecním úřadu Borovnice, čp. 39. Údaje pro vstup do elektronického registru můžou být žadateli na základě jeho žádosti zaslány též na jeho e-mailovou adresu.
Oznámení jsou v registru uveřejněna ve formátu PDF.
 
Poučení
Je zakázáno sdělit třetí osobě uživatelské jméno a přístupové heslo k nahlížení do registru v elektronické podobě. Veškeré údaje vedené v registru mohou být použity a dále zpracovány pouze za účelem zjištění případného střetu zájmů při výkonu funkce veřejného funkcionáře. Používání nebo zpracování údajů vedených v registru k jinému účelu je zakázáno. Osoby, které přijdou s evidovanými údaji do styku, jsou povinny o zjištěných skutečnostech zachovávat mlčenlivost. Při porušení výše uvedených nařízení dochází k naplnění skutkové podstaty přestupku, za který lze uložit pokutu do výše 100.000,- Kč.

Prohlášení si můžete stáhnout zde. Podmínkou pro stažení je přihlášení na webových stránkách s registrátorem zadaným přístupem. Formulář žádosti o přístup si můžete stáhnout zde


| Autor: Ing. Josef Bušák | Vydáno dne 02. 07. 2008 | 4262 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Z úřední desky
Geoportál Obce Borovnice
Malované mapy
RSS kanál
Elektronická podatelna
Foto dne
Vánoční výstava vyřezávaného ovoce 2013 - 16
Vánoční výstava vyřezávaného ovoce 2013
zobrazení: 673
známka: 0
Anketa pro Vás
Jakou infrastrukturu služeb by jste si v obci přáli?

Vodovod. (1722 hl.)
 
Kanalizaci. (1336 hl.)
 
Vodovod a kanalizaci. (1328 hl.)
 
Zemní plyn. (1357 hl.)
 
Kabelová televize. (1513 hl.)
 
Asfaltové komunikace. (1329 hl.)
 
Nic. (1378 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 9963
Inzeráty
SMS Informace

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Layout freestyle2008o vytvořil (c) Jakub Víšek. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server ADMINISTRACE